חיילים משוחררים

רגע לפני המירוץ הגדול של החיים, אולי שווה לבדוק לאן רצים?

תוכניות החיילים המשוחררים של תבור מזמינות אתכן לחווית מסע של העצמה אישית, זהותית ומקצועית יום אחרי השחרור ורגע לפני קבלת החלטות.התוכניות יפגישו אותנו עם עצמנו ועם האתגרי החברתיים והלאומיים בישראל בניסיון לבירור של המקום שלנו.

מיניבוס

מיניבוס הינה תכנית קצרה ומרוכזת בת 12 יום אשר מבקשת לקחת צעירים מעולים אשר שואפים לקחת חלק בעיצוב דמותה של החברה בישראל ובאמצעות מסע להעמיק בבירור אישי וזהותי, ולהיחשף למגוון האתגריים והלאומיים של מדינת ישראל. התכנית מונה כ40 משתתפים.

לתכנית מספר מטרות מרכזיות:

העצמה אישית - מסע לבירור חוזקות ואתגרים
העצמה זהותית - סיורים וסדנאות המקנים מגוון רחב של זהויות בהשארת היהדות והציונות.
העצמה מקצועית - חשיפה מזוויות שונות לאתגרים הלאומיים ורכישת כלים מעשיים להובלה במגזר הממשלתי, העסקית והחברתי. זאת על ידי מגוון הרצאות וסדנאות המכינות את המשתתפים ליום שאחרי הצבא.

כביש 90

כביש 90 הוא סמינר נודד לחיילים וחיילות משוחררים ממטולה עד אילת, בחצר האחורית של מדינת ישראל ולעומק החברה הישראלית. אורכו של המסע הוא 6 ימים במהלכו עוברים המשתתפים מגוון הרצאות מעוררות השראה; בהם שיחות עם ראשי ערים, יזמים חברתיים ועסקיים, אנשי רוח ודת, חקלאים ועד הכרות עם הפסיפס המרתק והמאתגר של החברה ישראלית. התכנית מונה כ-20 משתתפים ומשתתפות אשר מלווים על ידי מנחה. בסיום כל יום עוברים משתתפי התכנית עיבודים יחד המנחה. בעיבודי היום של התכנית נעסוק ביום שעברנו, איפה זה תופס במסע החיים שלנו כעת ונכוון למטרות רחוקות. כביש 90 "רק כשתחזרו תבינו"

לפרטים נוספים